Za 21 februari 2026 | 20.30 u | toegang €17.- studenten €10,-
KAARTEN
Door het zetduiveltje is er een foutieve toegangsprijs op de flyer terecht gekomen!
Mirror 9: The Enneagram in nine movements
Pianist en componist Franz von Chossy staat bekend om zijn genre-overstijgende muziek; in zijn werk vormen jazz, kamermuziek, minimal music en muziek uit de Balkan en het Midden-Oosten een soundtrack van de huidige tijd. Voor zijn nieuwe project Mirror 9 verzamelde hij met zorg een groep musici om zich heen. Met bassist Tijs Klaassen en drummer Jamie Peet kan zijn sextet bijna niet over een beter ritmetandem beschikken, terwijl Klaassen samen met violist George Dumitriu en celliste Saartje Van Camp desgewenst een strijkerstrio binnen het geheel vormt. Van de oorspronkelijke bezetting moet saxofonist José Soares wegens verplichtingen in Portugal verstek laten gaan in Leiden, maar Von Chossy vond niemand minder dan Kika Sprangers bereid Soares’ plaats in te nemen. De musici in het project behoren tot de top van de jazz in Nederland, maar zijn net zo goed ook op ander terrein actief. Zo werkt Saartje Van Camp al jarenlang samen met Spinvis en maakt George Dumitriu deel uit van het veelzijdige North Sea String Quartet.
Voor het project schreef Von Chossy Mirror 9: The Enneagram in Nine Movements, een negendelige suite, plus proloog en epiloog. Hij liet zich losjes inspireren door het enneagram, een stervormig, negenpuntig diagram dat negen karaktereigenschappen onderscheidt. De suite verkent deze eigenschappen in negen muzikale portretten, van de Individualist tot de Vredestichter, van de Presteerder tot de Waarnemer: portretten die uitnodigen tot zelfontdekking en stof geven om na te denken over de verschillende manieren waarop we denken, voelen en handelen. Zo brengt Von Chossy inzicht in menselijk gedrag tot leven in zijn project Mirror 9.
Het recent hiervan uitgebrachte album bevat “composities […] die regelmatig van sfeer, ritme en tempo wisselen. Niet één van de elf delen van Mirror 9 kent een zelfde opbouw, en dat maakt het album als geheel erg sterk” (Herman te Loo in Jazzflits 450).
“With Von Chossy, magic on the keyboard is pure alchemy and a mix of the most different sounds. […] he can subtly create a delicate balance between Orient and Occident, between jazz, classical music and pop, and […] he manages to let shine light and darkness” (Henning Bolte in Jazzthetik).
Kika Sprangers saxen / George Dumitriu viool, gitaar / Saartje van Camp cello / Tijs Klaassen contrabas / Jamie Peet drums / Franz von Chossy piano, compositie
